Słodki prezent na Walentynki

Walentynki warto zaplanować od a do z. Kto z nas bowiem nie chce sprawić przyjemności tej drugiej osobie w tym szczególnym dniu? Na dobry początek proponujemy wybrać słodką przekąskę, która umili wspólnie spędzony czas i doda klimatu każdej walentynkowej randce.

Walentynkowe ciasto na prezent

Deser w formie ciasta będzie rewelacją, jeśli nawiąże do walentynkowej tematyki. Wymagane w tym miejscu jest nic innego jak kształt serca! Jego przygotowanie jest bardzo proste. Wystarczy przepis na ciasto czekoladowe oraz tradycyjna foremka w kształcie serca. Jako dodatek możesz użyć czerwoną, lukrową polewę, którą bardzo łatwo uzyskać z jednego jajka i pół szklanki cukru, na koniec dodając czerwony barwnik spożywczy. Całość smarujemy uzyskaną masą lub tworzymy oryginalny napis – wybór należy do was! Samodzielne wykonane ciasto na Walentynki może okazać się uroczym dowodem naszego zaangażowania, tym bardziej jeśli w jego przygotowanie włożymy całe serce.

Ciasteczka-serduszka na deser

Inną wersją słodkości może być przygotowanie ciasteczek w kształcie serduszek. Do tego celu można użyć prostego przepisu na kruche ciastka lub pierniczki. Gotowe wypieki warto dodatkowo przyozdobić, wcześniej pamiętając o lukrowanej polewie w kolorze czerwonym. Gwarantujemy, że tak atrakcyjny dodatek sprawi niemałą niespodziankę. Jako ozdoby możecie użyć, na przykład:

– specjalnych kartoników na ciasto, w kształcie serca,

– torebek prezentowych,

– kolorowych papierów i czerwonych wstążek,

– balonów, które można doczepić do wybranego opakowania.

Komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.